Menu Zamknij

Aktualności

Lego przygoda – podejmij wyzwanie

czyli wakacje z robotyką i programowaniem

szczegóły już wkrótce

Julka programuje cz. 1 Gra w ScratchJr

Życzenia

Instrukcja do pobrania

https://rjakrobot.pl/konstrukcje/

Podsumowanie zajęć SmArtDom realizowanych w ramach projektu „Programowanie ma przyszłość”

W ramach projektu „Programowanie ma przyszłość” młodzież i starsze dzieci wzięły udział w zajęciach konstruktorsko – programistycznych z elementami ekologii. Na początku każdego ze spotkań młodzi inżynierowie budowali okazałą konstrukcje z taktury i rur PCV. Następnie w zespołach stworzyli i zaprogramowali urządzenia smart (automatyczna roleta, kran sterowany za pomocą czujnika ruchu, automatyczna klimatyzacja czy kompletna instalacja fotowoltaiczna, z panelem który podążał za słońcem – żarówką). Na płytkach do prototypowania Arduino. Każdy zespół miał do dyspozycji płytki do prototypowania, mikrokontrolery Arduino, komputer i dodatkowe elementy takie jak diody, rezystory, wyświetlacze, czujniki, płytki Poeltiera, wentylatory itp. Po zbudowaniu i oprogramowaniu urządzenia zostały zainstalowane w domu i zasilone instalacją fotowoltaiczną. Idea warsztatów dla dzieci SmArtDom jest autorskim pomysłem RjakRobot i Fundacji Pracownia Kreatywna, a warsztaty tego typu dla dzieci i młodzieży realizowane w ramach projektu były prawdopodobnie pierwszymi w takiej formie na świecie. Dodatkowym edukacyjnym aspektem warsztatów było pokazanie dzieciom jak możemy na co dzień przyczyniać się do poprawy kondycji środowiska dzięki dostępnym technologiom.

Idea warsztatów dla dzieci SmArtDom jest autorskim pomysłem RjakRobot i Fundacji Pracownia Kreatywna, a warsztaty tego typu dla dzieci i młodzieży realizowane w ramach projektu były prawdopodobnie pierwszymi w takiej formie na świecie.

Robotyka dla smyka w ramach projektu „Programowanie ma przyszłość”

W ramach projektu „Programowanie ma przyszłość” obyły się zajęcia robotyczne dla dzieci w wieku 5 – 10 lat z wykorzystaniem klocków Lego WeDo 2.0 i Lego Boost. Były to warsztaty adresowane do dzieci, które chciały poznać niezwykły świat robotyki i programowania. W trakcie zajęć uczestnicy zbudowali różnorodne roboty, a następnie je zaprogramowali. Powstały m.in. rajdówki, biorące udział w wyścigach, roboty rysujące czy katapulty. Tematyka zajęć skierowana była zarówno do artystycznych dusz, które mogły ujawnić swoje talenty plastyczne jak i miłośników grywalizacji. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców. Projekt finansowany przez firmę Comarch

Robotyka z LOFI

Ostatnie bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Programowanie ma przyszłość”

Projekt „Programowanie ma przyszłość”

Z radością informujemy, że razem z zaprzyjaźnioną  Fundacją Pracownia Kreatywna udało się nam nawiązać ciekawą współpracę z jedną z największych firm informatycznych – Comarch, która zaowocowała tym oto projektem.

Ferie zimowe

Zapraszamy wszystkich miłośników klocków LEGO na kreatywne zajęcia feryjne.

Magiczne Boże Narodzenie

Świąt radosnych, pachnących choinką, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze życzy Kodziu, Milo i ekipa RjakRobot 

Projekt robotyka z LOFI

Relacja z Dnia Otwartego

Dzień Otwarty z Robotyką już za nami. Dziękujemy Wam za obecność, zaangażowanie i mnóstwo pozytywnej energii. Lokal pękał w szwach, a my pękaliśmy z dumy, że dzieciaki takie zdolne i kreatywne.

Dzień otwarty z robotyką

Testowanie LEGO WeDo 2.0

Testujemy możliwości nowych LEGO WeDo 2.0 i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Dołącz do grona entuzjastów LEGO i zostań osobistym asystentem Detektywa Kodzia podczas zajęć Robotyki dla smyka. Zostało ostatnich kilka miejsc. Zapraszamy 

LEGO WeDo 2.0

Świeża dostawa klocków LEGO. Kto chętny jako pierwszy wypróbować nowiutkie WeDo 2.0?

Robotyka dla smyka

Wtorkowe popołudnia mamy zarezerwowane dla młodych miłośników LEGO WeDO 2.0. Jeżeli chcesz dołączyć do naszego grona zapraszamy na ul. Wałową 2 w Tarnowie.

LOFIroboty

Zwieramy szyki przed nowym rokiem warsztatowym. Niebawem ruszamy z nową ofertą, a póki co kompletujemy sprzęt. Dziś dotarła do nas przesyłka z najnowszymi, ulepszonymi zestawami Lofirobot. Jutro spodziewamy się zestawów LEGO WeDo 2.0. O elektronice nie wspominamy, bo kupujemy ją nałogowo na okrągło 🙂