Menu Zamknij

O nas

R jak robot jest nowatorską inicjatywą zrzeszającą wokół siebie pasjonatów programowania, robotyki i elektroniki.
Nauka programowania z wykorzystaniem robotów jest naszym sztandarowym produktem. Dzięki ciągłemu doskonaleniu umiejętności kodowania uczestnicy zajęć rozwijają zdolności intelektualne, lepiej rozumieją otaczający nas świat i zjawiska w nim zachodzące. Naszym celem jest kształtowanie prężnych kreatorów nowych technologii. Podczas spotkań uczymy cierpliwości, wytrwałości i umiejętności współpracy w grupie, a także rozwijamy twórcze myślenie i kreatywność. Pokazujemy możliwości różnorodnych programów i sprzętów i wskazujemy jak można z nich mądrze i bezpiecznie korzystać.
Praktyczne umiejętności, które zdobywają uczestnicy naszych zajęć dają solidne przygotowanie do wykonywania najbardziej poszukiwanych, przyszłościowych i najlepiej płatnych zawodów, a samodzielne programowanie robotów i obserwowanie na bieżąco efektów swojej pracy daje ogromną satysfakcję i motywuje do dalszego działania.
Ogromną wagę przywiązujemy do tego, aby zajęcia były atrakcyjne dla odbiorcy. Uczestnicy korzystają z najnowszego sprzętu, realizują autorskie projekty i uczestniczą w grach i zabawach dostosowanych do swojego wieku i możliwości. Pracujemy na tabletach, komputerach, matach edukacyjnych, najnowszych zestawach LEGO i #lofirobot. Poznajemy środowisko #scratch i #scratchjunior, a także korzystamy z Lofi Blocks 2.0. Pierwsze dwa są przeznaczone dla młodszych uczestników, natomiast pierwotnym przeznaczeniem trzeciego było programowanie płytek #arduino, jednak w trakcie rozwoju i modyfikacji język wyewoluował z prostego narzędzia służącego tylko do obsługi elektroniki do kompletnego języka programowania.